Sádrokartony, Dobříš - Příbram - Praha

proč použít sádrokarton ?

Velkou výhodou sádrokartonu je jeho rychlá a variabilní montáž.
Velmi hladký povrch sádrokartonové desky a použití tmelů
určených výhradně pro sádrokarton, zajistí dokonalý povrch příčky
nebo stropu. Protipožární odolnost, odolnost proti vlhkosti,
tepelné a zvukové izolační vlastnosti jsou také dalším
z důvodů proč zvolit právě tento materiál.

Sádrokarton Vojtěch Volf (parotěsná fólie)Sádrokarton Vojtěch Volf (laser)Sádrokarton Vojtěch Volf (rychlá příčka)

Z čeho vlastně sádrokarton vznikl?
Sádru používali ke stavbám svých pyramid již staří  Egypťané. Sádra, která se smíchala s vodou a na vzduchu ztvrdla, se používá jako  spojovací materiál již řadu let. Rok 1894 byl pro sádru zlomový. Američan Augustine Sackett  využil vlastností sádry a vyvinul sádrovou desku – uvnitř sádrovou a na povrchu opláštěnou  papírem.

Použití:
Sádrokarton je vhodný spíše pro vnitřní potřebu. Výrobci ho nabízejí v nejrůznějších velikostech, tloušťkách a také kvalitě. Ušlechtilou vlastností sádrokartonu je  také  jeho nehořlavost. S jeho pomocí lze vytvořit i obloukové konstrukce, které dodají  interiéru nevšední originalitu.

Slouží také k oddělování prostor pomocí příček a dělících stěn – tato varianta minimálně  zatěžuje stávající stropní konstrukce a řeší také izolační vlastnosti. Konstrukce se ukotvuje  do podlahy pomocí připojovacích profilů a do postranních stěn pomocí napojovacích profilů. Následně se do ocelové konstrukce upevňují desky samořeznými  šrouby v roztečích maximálně 25 cm. Do dutin se vkládá izolace z minerálních vláken. Spáry, které vznikají mezi stěnami, se vyplňují akrylovým tmelem.

V podkrovních vestavbách je výhodou, že stávající stavební konstrukce není nutné měnit.  Upravený prostor lze užívat ihned po dokončení. Je však nutné zajistit dostatečnou tepelnou izolaci. Stropní podhledy se využívají ke snížení výšky místnosti nebo k zakrytí různých instalací. Dají se také vhodně použít například i pro montáž bodového osvětlení.

Sádrokarton našel využití i pro rekonstrukci koupelen v panelovém domě. Je snaší umístnění  instalačních rozvodů a přívodů, jež snadno skryjeme za sádrokartonovou desku. Pro koupelny je  nutné použít speciální impregnované desky, které jsou odolné proti vlhkosti. V prostorách s  extrémní vlhkostí, jako jsou sauny, bazény  je však sádrokarton nevhodný. Plochy, které jsou přímo  ve styku s vodou, je dobré ochránit speciální hydroizolační vrstvou. 

Konečná úprava. Povrchy sádrokartonu mohou být dále upravovány natíráním, tapetováním a obkládáním. Při lepení tapet se nemusíte obávat, že při případném strhávání tapet poškodíte sádrokartonovou desku. Před samotným tapetováním však desku natřete základním nátěrem.

roluj
©  Dtv webdesign 2008  | firemní weby: Sádrokartony Dobříš | Elektro Dobříš
Valid - HTML 4.01 Transitional